Kontaktinformation till personalen

Administration

Stuba Nikula

Verkställande direktör

stuba.nikula@eventshelsinki.fi
+358 40 555 5540

Satu Tujunen

Administrativ chef

satu.tujunen@eventshelsinki.fi
+358 40 717 4411

Oivi Laine

Ekonomiplanerare

oivi.laine@eventshelsinki.fi
+358 50 559 6414

Marknadsföring och kommunikation

Petra Majander

Försäljnings- och marknadsföringsdirektör

petra.majander@eventshelsinki.fi
+358 50 528 9736

Tiia Tuovinen

Marknadsföringschef

tiia.tuovinen@eventshelsinki.fi
+358 50 326 9962

Laura Gottleben

Kommunikationschef

laura.gottleben@eventshelsinki.fi
+358 50 468 7243

Oona Simolin

Marknadsföringskoordinator

oona.simolin@eventshelsinki.fi
+358 50 550 5633

Turkka Ylinen

Kommunikationskoordinator

turkka.ylinen@eventshelsinki.fi
+358 50 348 0580

Marita Haukemaa

Grafisk designer

marita.haukemaa@eventshelsinki.fi
+358 50 434 5442

Programproduktion

Marko Ahtisaari

Konstnärlig ledare, Helsingfors Festspel

marko.ahtisaari@helsinkifestival.fi

Riitta Aittokallio

Projektdirektör

riitta.aittokallio@eventshelsinki.fi
+358 50 350 6722

Susa Nokelainen

Projektchef

susa.nokelainen@eventshelsinki.fi
+358 50 593 3438

Emma Abendstein

Projektchef

emma.abendstein@eventshelsinki.fi
+358 40 519 3407

Marianne Saukkonen

Ansvarig producent

marianne.saukkonen@eventshelsinki.fi
+358 40 334 7148

Emma Lumme

Ansvarig producent

emma.lumme@eventshelsinki.fi
+358 50 339 7761

Kristiina Vuorela

Ansvarig producent

kristiina.vuorela@eventshelsinki.fi
+358 40 516 0656

Niko Wilkinson

Ansvarig producent

niko.wilkinson@eventshelsinki.fi
+358 50 365 0019

Maarit Roschier

Vastaava tuottaja

maarit.roschier@eventshelsinki.fi
+358 40 1688 212

Matti Vuorela

Ansvarig teknisk producent

matti.vuorela@eventshelsinki.fi
+358 45 662 4449

Du når oss också på adressen info@eventshelsinki.fi